Ворожі telegram-канали вкинули новий фейк розкрадання $80 млн у ізраїльтян.
27.06.2025
2529

Журналіст
Шосталь Олександр
27.06.2025
2529

Центр протидії дезінформації повідомив, що поширена інформація про те, що українські шахраї відібрали у ізраїльтян $80 млн, є фейком. Цей фейк має на меті створити негативне уявлення про Україну та викликати антиукраїнські настрої за кордоном. Зазначено, що відео, розповсюджене у ворожих Telegram-каналах, є фальшивим і не містить достовірної інформації.
Також у ЗМІ з'явилася інформація про фейкове відео на TikTok, де розповсюджується інформація про неправдиву постанову з виплатами грошової допомоги українцям. Центр протидії дезінформації підтвердив, що жодної постанови під номером 4425 не існує, отже, розмови про отримання фінансової допомоги через програму "єПідтримка" є шахрайством.
У період інформаційної боротьби та поширення фейків дуже важливо перевіряти джерела інформації та не вірити усьому, що поширюється у соціальних мережах. Акуратна перевірка допоможе уникнути неприємних наслідків та захистить від шахраїв та дезінформації.
Подана новина розповсюджує інформацію від Центру протидії дезінформації, яка спростовує поширені фейки про шахрайство українців. Зазначається, що фейкові відео на Telegram та TikTok мають на меті негативно вплинути на імідж України та спровокувати антиукраїнські настрої за кордоном. Долучені в цьому тексті цитати підтверджують недостовірність поширеної інформації. Також наголошується на важливості перевірки джерел та обережності при сприйнятті інформації з соціальних мереж.Читайте також
- Через війну в Україні зникають горобці, ластівки та рідкісні водно-болотні птахи: пояснення орнітолога
- ЦПД: Повідомлення про збій на Південноукраїнській АЕС – фейк росіян
- Вінницький обласний ТЦК призупиняє роботу: причина
- Міноборони запустило маркетплейс озброєння
- Південна Корея роздасть по $110 кожному громадянину
- Зник безвісти у Попасній на початку війни. Згадаймо Олександра Трифонова