Українцям пояснили механізм оформлення довіреності за кордоном.
17.04.2025
3180

Журналіст
Шосталь Олександр
17.04.2025
3180

У Міністерстві юстиції пояснили, що довіреністю є письмовий документ, який видав одна особа іншій для представництва перед третіми особами. Довіреність дає можливість представнику діяти від імені довірителя, укладати угоди та інші правочини. Для проведення правочинів з нерухомістю, транспортними засобами та іншими майновими правами необхідно мати нотаріально посвідчену довіреність.
Оформлення довіреності для використання в Україні може здійснюватись двома способами. Перший - посвідчення довіреності в консульстві. Така довіреність не потребує подальшої легалізації та перекладу і має чинність на території України з моменту видання. Другий спосіб - посвідчення довіреності в нотаріуса в країні перебування. Оформлення та складання такої довіреності регулює законодавство цієї країни.
Для оформлення довіреності потрібно мати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, копію паспорта представника та інші документи, залежно від змісту довіреності. Також потрібно оплатити консульський збір або нотаріальну послугу.
Після оформлення довіреності слід піклуватись про її легалізацію та переклад на українську мову. Процедура легалізації залежить від країни, де була оформлена довіреність. Довіреності, що були оформлені у Польщі або Чехії, не потрібують легалізації через двосторонні міжнародні договори між Україною та цими країнами. Для інших країн потрібно проставити на довіреності апостиль - спеціальний штамп, який підтверджує справжність документу.
Після цього довіреність потрібно перекласти та засвідчити переклад нотаріально. Після цих дій довіреність можна використовувати в Україні.
Читайте також
- Лідер атомної енергетики — яка країна задає темп у Європі
- Керівника Полтавського ГЗК судитимуть — у чому його звинувачують
- Україна може залишитися без брухту — чим це загрожує
- Ціни на брухт — чи вигідно здавати влітку і коли буде дорожчання
- Продаж землі — які податки треба сплатити у 2025 році
- Споживчий кошик — чи можуть собі дозволити пенсіонери в Європі