Спадщина у 2025 — чому майно може дістатись державі.


Що робити зі спадщиною, яку ніхто не хоче прийняти
Навіть у часи воєнного стану питання спадщини залишаються актуальними. Зазвичай спадщину отримує одна особа, але іноді трапляється так, що ніхто не хоче стати спадкоємцем.
Фахівці сайту "Безоплатної правничої допомоги" пояснили, що коли спадщина залишається без спадкоємців, вона може перейти до держави.
Поняття "відумерла спадщина" та її приналежність
У Цивільному кодексі України є термін "відумерла спадщина" — це майно, яке після смерті власника залишається неприйнятим ніким. Якщо не має спадкоємців за законом або заповітом, або всі відмовились від спадщини, місцева влада може звернутися до суду для визнання спадщини відумерлою.
"Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно — за його місцезнаходженням", — пояснила Марина Гаранжа.
Хто може звернутись до суду
Звернутися до суду для визнання спадщини відумерлою можуть кредитори померлого, місцева влада території, де знаходиться майно, та сусіди, у разі сільськогосподарської землі.
"Особи, які мають право подавати заяву про визнання спадщини відумерлою, мають право на одержання інформації зі Спадкового реєстру про заведену спадкову справу та видане свідоцтво про право на спадщину", — вказують юристи.
Термін подання заяви до суду можливий не раніше, ніж через рік після смерті власника. Доти майно залишається під охороною для захисту інтересів можливих спадкоємців, кредиторів та інших зацікавлених осіб.
Питання спадщини є важливим аспектом після смерті особи. У випадках, коли ніхто не хоче прийняти спадщину, вона може бути передана до держави відповідно до законодавства. Звертатися до суду для визнання спадщини відумерлою можуть кредитори, місцева влада та інші зацікавлені сторони, але цей процес має свої терміни та правила, які необхідно дотримуватися.Читайте також
- Чоловік пішов у СЗЧ через покинутих дітей — як його покарав суд
- Будівництво дому в селі — за скільки поверхів оштрафують
- Спільна власність на житло — як не втратити свою частку
- Українцям виплатять до 43 тис. грн допомоги — що варто знати
- Пільги для вчителів — на яку підтримку розраховувати в серпні
- Хто з українців може змінити вид пенсії — правила у 2025 році