Робота в таксі — які переваги мала професія за часів СРСР.

Робота в таксі — які переваги мала професія за часів СРСР
Робота в таксі — які переваги мала професія за часів СРСР

У Радянському Союзі була непопулярна професія водія, але таксисти були винятком. Вони мали більше свободи і незалежності, схожої на приватне підприємництво, ніж у інших радянських службовців.

Які переваги мали таксисти

Таксист сам обирав пасажирів, маршрути і умови поїздки. Багато авто мали радіостанції для замовлень через диспетчера. Держава мало втручання в їхню роботу, головне — видавати прибуток в кінці зміни. Такі умови створювали відчуття незалежності.

Більшість таксистів їздили на престижних "Волгах" і могли придбати авто за зниженою ціною через два роки експлуатації.

Як таксисти в СРСР заробляли більше

Таксисти вигадували різні способи збільшення прибутку, навіть не зовсім законні. Вони продавали алкоголь уночі, підвищували ціни, обслуговували "щедрих" пасажирів.

Які недоліки мала робота таксистом в СРСР

Незважаючи на всі переваги, робота таксистом вимагала гнучкості та неформальних зв'язків для успішного функціонування. Така професія була складною, але водночас результативною.

У часи Радянського Союзу професії таксистів, як інших робітників, визнанням не користувались. Зараз більшість українців готові працювати за невелику винагороду, навіть при частковій зайнятості.

Під час радянських часів бути таксистом виявлялося не так погано, як у багатьох інших професіях. Водії таксі мали свободу вибору, можливість заробляти додаткові кошти, але водночас вони стикалися з вимогами гнучкості та необхідністю мати "правильні" зв'язки для успішної роботи. Така дійсність викликала певні труднощі, але водночас надавала можливість для самореалізації та підвищення соціального статусу.


Читайте також

Реклама