Європа посилить правила для водіїв: кого почнуть позбавляти прав.


Заборона на водіння діятиме для водіїв по всій Європі
Європейський Союз прийняв нову директиву, яка посилює карантинні заходи для водіїв, що порушують правила дорожнього руху. Відтепер, якщо водій порушить правила в будь-якій країні-члені ЄС, його можуть позбавити права керувати транспортним засобом на всій території Європейського Союзу.
Раніше заборона на водіння поширювалася тільки на територію країни, де було скоєне порушення. Нова директива змінює це положення: тепер країна, що видала водійське посвідчення, зобов'язана визнати й підтримати рішення про позбавлення прав, ухвалене владою іншої країни ЄС.
Це означає, що водій заборонений сідати за кермо не тільки в країні, де він порушив правила, а й у своїй власній країні, навіть якщо права були видаста там. Такий підхід спрямований на підвищення дисципліни серед водіїв і забезпечення більшої безпеки на дорогах Євросоюзу.
Нові правила застосовуватимуться головним чином до серйозних порушень правил дорожнього руху, таких як управління транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або дорожньо-транспортні пригоди з трагічними наслідками.
Для того, щоб заборона стала загальноєвропейською, в країні, де було скоєне порушення, водієві має бути призначена заборона на керування транспортним засобом тривалістю не менше як три місяці. Крім того, необхідно, щоб були вичерпані всі можливості оскарження рішення.
Наразі досягнуто попередньої угоди між Європарламентом і країнами-членами ЄС. Однак документ ще не пройшов остаточне формальне затвердження, і поки невідомо, коли саме це відбудеться.
В Європейському Союзі раніше було погоджено введення мобільних водійських посвідчень.
Читайте також
- Мораторій на перевірки бізнесу — для кого їх точно не скасують
- Власники квартир оновили ціни — у яких містах купувати дешевше
- Перехід на євро в Україні — коли це може відбутися
- Київстар знизив ціни — кому з українців доступні бюджетні тарифи
- Українців попередили про нові ціни на хліб — причини здорожчання
- Гривня та індекс Біг-Маку — що не так з курсом долара в Україні