Майже втричі більше: що відбувається із працевлаштуванням українців у Німеччині.


Процес працевлаштування українських біженців в Німеччині показує позитивні тенденції. Згідно з даними Федерального інституту досліджень населення (BiB), рівень зайнятості серед українців, які отримали притулок в Німеччині, значно збільшився. У четвертому кварталі 2024 року вже 43% українських біженців мали роботу, навіть при загальному погіршенні на ринку праці Німеччини. Це свідчить про суттєвий прогрес, оскільки раніше цей показник становив лише 30% навесні і 16% влітку 2022 року.
За словами експертів, таке зростання пов'язане з тим, що багато шукачів притулку, які раніше проходили мовні курси і не мали можливості працювати, тепер активно виходять на ринок праці.
Однак, незважаючи на позитивні зміни, головною перешкодою для повноцінної інтеграції українців на німецький ринок праці залишається володіння німецькою мовою. Лише 27% українських біженців мають сертифікат, що підтверджує знання мови на рівні В2, який є необхідним для багатьох професій у Німеччині", - зазначено у дослідженні BiB.
Раніше в Німеччині виплати за часткову зайнятість введені для українців.
Читайте також
- Стратегічний ресурс — скільки газових родовищ є в Україні
- Мінус 20 млрд грн — Гетманцев сказав, чому бюджет втрачає гроші
- Запасів на 490 млн тонн — який цінний метал знайшли у Китаї
- Зарплата і фіндопомога — що треба знати про виплати поліцейським
- Житло в столиці подорожчало — чому купувати стало простіше
- Лідери надр — якого металу в Україні найбільше